Produkte > EATON ELECTRONICS > SD6020-4R1-R
SD6020-4R1-R
SD6020-4R1-R Eaton Electronics
eaton-sd6020-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Power Inductors - SMD 4.1uH 1.95A 47.5mOhms
auf Bestellung 2560 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SD6020-4R1-R Eaton Electronics
Description: FIXED IND 4.1UH 2.22A 57MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±30%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 57mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 1.95A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm), Part Status: Active, Inductance: 4.1 µH, Current Rating (Amps): 2.22 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SD6020-4R1-R SD6020-4R1-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-sd6020-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 4.1UH 2.22A 57MOHM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±30%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 57mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 1.95A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 4.1 µH
Current Rating (Amps): 2.22 A
auf Bestellung 204 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
SD6020-4R1-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_sd6020_shielded_drum_core_power_inductors_da-2489205.pdf Power Inductors - SMD 4.1uH 1.95A 47.5mOhms
auf Bestellung 2560 Stücke:
tariffCode: 85045000
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
isCanonical: Y
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (21-Jan-2025)
SD6020-4R1-R SD6020-4R1-R Hersteller : Eaton 09ec0ce1-fc63-4b20-8cd4-b79591ab9768.pdf Inductor Power Shielded Drum Core 3.9uH/4.1uH 30% 100KHz Ferrite 2.22A 0.057Ohm DCR T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±30%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 4.1 µH
Current Rating (Amps): 2.22 A