Produkte > EATON > SD6030-100-R
SD6030-100-R
SD6030-100-R Eaton
ow-profile-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton
Inductor Power Shielded Drum Core 10uH 30% 100KHz Ferrite 2.15A 0.065Ohm DCR T/R
auf Bestellung 1908 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 144
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SD6030-100-R Eaton
Description: FIXED IND 9.3UH 2.15A 65MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±30%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 65mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 1.3A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm), Part Status: Active, Inductance: 9.3 µH, Current Rating (Amps): 2.15 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SD6030-100-R SD6030-100-R Hersteller : Eaton ow-profile-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Inductor Power Shielded Drum Core 10uH 30% 100KHz Ferrite 2.15A 0.065Ohm DCR T/R
auf Bestellung 1908 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 142
SD6030-100-R SD6030-100-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-sd6030-low-profile-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 9.3UH 2.15A 65MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±30%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 65mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 1.3A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 9.3 µH
Current Rating (Amps): 2.15 A
Mindestbestellmenge: 2000
Description: Inductor: wire; SMD; 9.3uH; Ioper: 2.15A; R: 48mΩ; ±30%; 6x6x3mm
Mounting: SMD
Type of inductor: wire
Operating temperature: -40...125°C
Inductance: 9.3µH
Body dimensions: 6x6x3mm
Resistance: 48mΩ
Saturation current: 1.3A
Operating current: 2.15A
Tolerance: ±30%
Mindestbestellmenge: 46
Mindestbestellmenge: 76
SD6030-100-R SD6030-100-R Hersteller : Eaton Electronics coois10606-1.pdf Power Inductors - SMD 10uH 1.3A 48mOhms
Mindestbestellmenge: 2
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±30%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 9.3 µH
Current Rating (Amps): 2.15 A
Mindestbestellmenge: 7
SD6030-100-R SD6030-100-R Hersteller : Coiltronics / Eaton coois10606_1-2264227.pdf Power Inductors - SMD 10uH 1.3A 48mOhms
SD6030-100-R Hersteller : EATON / PARTNER STOCK eaton-sd6030-low-profile-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: EATON / PARTNER STOCK - SD6030-100-R - 9.3 µH SHIELDED DRUM CORE, WIREWOUND
tariffCode: 85045000
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: TBA
usEccn: EAR99
SVHC: To Be Advised