Produkte > EATON > SD6030-2R7-R
SD6030-2R7-R
SD6030-2R7-R Eaton
ow-profile-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton
Inductor Power Shielded Drum Core 2.7uH 30% 100KHz Ferrite 4.08A 0.018Ohm DCR T/R
auf Bestellung 400 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 69
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SD6030-2R7-R Eaton
Description: FIXED IND 2.7UH 4.08A 18 MOHM, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±30%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 18mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 2.6A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm), Part Status: Active, Inductance: 2.7 µH, Current Rating (Amps): 4.08 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SD6030-2R7-R SD6030-2R7-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-sd6030-low-profile-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 2.7UH 4.08A 18 MOHM
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±30%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 18mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 2.6A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 2.7 µH
Current Rating (Amps): 4.08 A
auf Bestellung 1265 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
SD6030-2R7-R SD6030-2R7-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-sd6030-low-profile-shielded-drum-core-power--1608848.pdf Power Inductors - SMD 2.7uH 6*6*3 IND
auf Bestellung 590 Stücke:
SD6030-2R7-R SD6030-2R7-R Hersteller : Eaton ow-profile-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Inductor Power Shielded Drum Core 2.7uH 30% 100KHz Ferrite 4.08A 0.018Ohm DCR T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±30%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 2.7 µH
Current Rating (Amps): 4.08 A