SD6030-360-R Eaton - Electronics Division
eaton-sd6030-low-profile-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 34.4UH 1.19A 212 MOHM
Tolerance: ±30%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 212mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 700mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm)
Inductance: 34.4 µH
Current Rating (Amps): 1.19 A
Produktbewertung abgeben
Technische Details SD6030-360-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 34.4UH 1.19A 212 MOHM, Tolerance: ±30%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 212mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 700mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm), Inductance: 34.4 µH, Current Rating (Amps): 1.19 A.
Weitere Produktangebote SD6030-360-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SD6030-360-R SD6030-360-R Hersteller : Eaton Electronics coois10606-1.pdf Power Inductors - SMD 36uH 6*6*3