Produkte > EATON > SD6030-440-R
SD6030-440-R
SD6030-440-R Eaton
skupage.sd6030-440-r.pdf
Hersteller: Eaton
Inductor Power Shielded Drum Core 44uH 30% 100KHz Ferrite 1.1A 0.25Ohm DCR T/R
Produktbewertung abgeben
Technische Details SD6030-440-R Eaton
Description: FIXED IND 44UH 1.1A 250 MOHM SMD, Tolerance: ±30%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 250mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 620mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm), Inductance: 44 µH, Current Rating (Amps): 1.1 A.
Weitere Produktangebote SD6030-440-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SD6030-440-R SD6030-440-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-sd6030-low-profile-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 44UH 1.1A 250 MOHM SMD
Tolerance: ±30%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 250mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 620mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm)
Inductance: 44 µH
Current Rating (Amps): 1.1 A
Produkt ist nicht verfügbar
SD6030-440-R SD6030-440-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-sd6030-low-profile-shielded-drum-core-power--1608848.pdf Power Inductors - SMD 44uH 6*6*3