Produkte > BUSSMANN / EATON > SD6030-4R2-R
SD6030-4R2-R
SD6030-4R2-R Bussmann / Eaton
eaton_sd6030_low_profile_shielded_drum_core_power_-1608848.pdf
Hersteller: Bussmann / Eaton
Power Inductors - SMD 4.2uH 2.2A 23mOhms
auf Bestellung 1800 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SD6030-4R2-R Bussmann / Eaton
Description: FIXED IND 4.1UH 3.11A 31MOHM SMD, Tolerance: ±30%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 31mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 2.2A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm), Inductance: 4.1 µH, Current Rating (Amps): 3.11 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SD6030-4R2-R SD6030-4R2-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-sd6030-low-profile-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 4.1UH 3.11A 31MOHM SMD
Tolerance: ±30%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 31mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 2.2A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm)
Inductance: 4.1 µH
Current Rating (Amps): 3.11 A
auf Bestellung 1980 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
SD6030-4R2-R SD6030-4R2-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_sd6030_low_profile_shielded_drum_core_power_-1608848.pdf Power Inductors - SMD 4.2uH 2.2A 23mOhms
SD6030-4R2-R SD6030-4R2-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-sd6030-low-profile-shielded-drum-core-power--1608848.pdf Power Inductors - SMD 4.2uH 2.2A 23mOhms
SD6030-4R2-R SD6030-4R2-R Hersteller : Eaton ow-profile-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Inductor Power Shielded Drum Core 4.2uH 30% 100KHz Ferrite 3.11A 0.031Ohm DCR T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Tolerance: ±30%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Material - Core: Ferrite
Inductance: 4.1 µH
Current Rating (Amps): 3.11 A