SD7030-101-R
SD7030-101-R Eaton - Electronics Division
eaton-sd7030-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 95.5UH 700MA 535 MOHM
Tolerance: ±30%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 535mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 540mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm)
Inductance: 95.5 µH
Current Rating (Amps): 700 mA
auf Bestellung 1500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SD7030-101-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 95.5UH 700MA 535 MOHM, Tolerance: ±30%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 535mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 540mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm), Inductance: 95.5 µH, Current Rating (Amps): 700 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SD7030-101-R SD7030-101-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-sd7030-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 95.5UH 700MA 535 MOHM
Tolerance: ±30%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Type: Drum Core, Wirewound
Material - Core: Ferrite
Inductance: 95.5 µH
Current Rating (Amps): 700 mA
auf Bestellung 2955 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
SD7030-101-R eaton-sd7030-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
SD7030-101-R Hersteller : Coiltronics / Eaton d8b3aec0-a6f6-4065-969f-d2d07512a50c-473473.pdf Fixed Inductors 100uH 0.54A 446mOhms
SD7030-101-R SD7030-101-R Hersteller : Eaton skupage.sd7030101r.pdf Inductor Power Shielded Drum Core 100uH 30% 100KHz Ferrite 0.7A 0.54Ohm DCR T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
SD7030-101-R SD7030-101-R Hersteller : Eaton Electronics coois01638_1-2264020.pdf Power Inductors - SMD 100uH 0.54A 446mOhms