Produkte > EATON > SD7030-331-R
SD7030-331-R
SD7030-331-R Eaton
eatonsd7030shieldeddrumcorepowerinductorsdatasheet.pdf
Hersteller: Eaton
Inductor Power Shielded Drum Core 330uH 30% 100KHz Ferrite 0.38A 1.725Ohm DCR T/R
auf Bestellung 15000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SD7030-331-R Eaton
Description: FIXED IND 317UH 380MA 1.725 OHM, Tolerance: ±30%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 1.725Ohm Max, Current - Saturation (Isat): 300mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm), Inductance: 317 µH, Current Rating (Amps): 380 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Description: Inductor: wire; SMD; 317uH; Ioper: 380mA; R: 1725mΩ; ±30%; 7x7mm
Type of inductor: wire
Mounting: SMD
Inductance: 317µH
Operating current: 0.38A
Resistance: 1725mΩ
Tolerance: ±30%
Body dimensions: 7x7mm
Test frequency: 0.1MHz
Saturation current: 0.3A
Core material: ferrite
Height: 3mm
Max resistance: 1725mΩ
Operating temperature: -40...125°C
auf Bestellung 15000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1500
SD7030-331-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-sd7030-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 317UH 380MA 1.725 OHM
Tolerance: ±30%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 1.725Ohm Max
Current - Saturation (Isat): 300mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm)
Inductance: 317 µH
Current Rating (Amps): 380 mA
Produkt ist nicht verfügbar
SD7030-331-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-sd7030-shielded-drum-core-power-inductors-da-1608784.pdf Power Inductors - SMD 330uH 0.3A 1438mOhms