Produkte > EATON > SD7030-440-R
SD7030-440-R
SD7030-440-R Eaton
eatonsd7030shieldeddrumcorepowerinductorsdatasheet.pdf
Hersteller: Eaton
Inductor Power Shielded Drum Core 44uH 30% 100KHz Ferrite 1.1A 0.238Ohm DCR T/R
auf Bestellung 4500 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SD7030-440-R Eaton
Description: FIXED IND 43.4UH 1.1A 238MOHM SM, Tolerance: ±30%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 238mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 800mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm), Inductance: 43.4 µH, Current Rating (Amps): 1.1 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Description: Inductor: wire; SMD; 43.4uH; Ioper: 1.1A; ±30%; 7x7mm; Isat: 800mA
Type of inductor: wire
Mounting: SMD
Inductance: 43.4µH
Operating current: 1.1A
Tolerance: ±30%
Body dimensions: 7x7mm
Test frequency: 0.1MHz
Saturation current: 0.8A
Core material: ferrite
Height: 3mm
Max resistance: 238mΩ
Operating temperature: -40...125°C
auf Bestellung 4500 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1500
SD7030-440-R eaton-sd7030-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
SD7030-440-R Hersteller : EATON / PARTNER STOCK coi-sd7030-440-r.pdf Description: EATON / PARTNER STOCK - SD7030-440-R - POWER INDUCTORS-SMD 44UH 0.8A 198M
tariffCode: 85045000
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
isCanonical: Y
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: To Be Advised
SD7030-440-R SD7030-440-R Hersteller : Eaton eatonsd7030shieldeddrumcorepowerinductorsdatasheet.pdf Inductor Power Shielded Drum Core 44uH 30% 100KHz Ferrite 1.1A 0.238Ohm DCR T/R
Produkt ist nicht verfügbar
SD7030-440-R SD7030-440-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-sd7030-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 43.4UH 1.1A 238MOHM SM
Tolerance: ±30%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 238mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 800mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm)
Inductance: 43.4 µH
Current Rating (Amps): 1.1 A
Produkt ist nicht verfügbar
SD7030-440-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-sd7030-shielded-drum-core-power-inductors-da-1608784.pdf Power Inductors - SMD 44uH 0.8A 198mOhms
SD7030-440-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_sd7030_shielded_drum_core_power_inductors_da-1608784.pdf Power Inductors - SMD 44uH 0.8A 198mOhms