Produkte > EATON > SD7030-5R0-R
SD7030-5R0-R
SD7030-5R0-R Eaton
eatonsd7030shieldeddrumcorepowerinductorsdatasheet.pdf
Hersteller: Eaton
Inductor Power Shielded Drum Core 5uH 30% 100KHz Ferrite 3.2A 0.031Ohm DCR T/R
auf Bestellung 12000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SD7030-5R0-R Eaton
Description: FIXED IND 4.9UH 3.2A 31 MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±30%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 31mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 2.4A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm), Inductance: 4.9 µH, Current Rating (Amps): 3.2 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SD7030-5R0-R SD7030-5R0-R Hersteller : Coiltronics / Eaton coois01638_1-2264020.pdf Power Inductors - SMD 5.0uH 2.4A 26mOhms
auf Bestellung 1381 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
SD7030-5R0-R SD7030-5R0-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-sd7030-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 4.9UH 3.2A 31 MOHM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±30%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 31mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 2.4A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm)
Inductance: 4.9 µH
Current Rating (Amps): 3.2 A
Mindestbestellmenge: 6
SD7030-5R0-R SD7030-5R0-R Hersteller : Bussmann / Eaton coois01638_1-2264020.pdf Power Inductors - SMD 5.0uH 2.4A 26mOhms
SD7030-5R0-R SD7030-5R0-R Hersteller : Eaton Electronics coois01638_1-2264020.pdf Power Inductors - SMD 5.0uH 2.4A 26mOhms
SD7030-5R0-R SD7030-5R0-R Hersteller : Eaton eatonsd7030shieldeddrumcorepowerinductorsdatasheet.pdf Inductor Power Shielded Drum Core 5uH 30% 100KHz Ferrite 3.2A 0.031Ohm DCR T/R
auf Bestellung 5 Stücke:
Description: Inductor: wire; SMD; 4.9uH; Ioper: 3.2A; R: 31mΩ; ±30%; 7x7mm; H: 3mm
Type of inductor: wire
Mounting: SMD
Inductance: 4.9µH
Operating current: 3.2A
Resistance: 31mΩ
Tolerance: ±30%
Body dimensions: 7x7mm
Test frequency: 0.1MHz
Saturation current: 2.4A
Core material: ferrite
Height: 3mm
Max resistance: 31mΩ
Operating temperature: -40...125°C
Mindestbestellmenge: 1500
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±30%
Package / Case: Nonstandard
Type: Drum Core, Wirewound
Material - Core: Ferrite
Inductance: 4.9 µH
Current Rating (Amps): 3.2 A