SD7030-680-R
SD7030-680-R Eaton - Electronics Division
eaton-sd7030-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 66.6UH 850MA 304 MOHM
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±30%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 304mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 650mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 66.6 µH
Current Rating (Amps): 850 mA
auf Bestellung 8 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SD7030-680-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 66.6UH 850MA 304 MOHM, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±30%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 304mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 650mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm), Part Status: Active, Inductance: 66.6 µH, Current Rating (Amps): 850 mA.
Weitere Produktangebote SD7030-680-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SD7030-680-R Hersteller : Coiltronics / Eaton Bus_Elx_DS_4330_SD7030_Series-473371.pdf Fixed Inductors 68uH 0.65A 253mOhms
auf Bestellung 1500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
SD7030-680-R SD7030-680-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-sd7030-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 66.6UH 850MA 304 MOHM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±30%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 66.6 µH
Current Rating (Amps): 850 mA
Produkt ist nicht verfügbar
SD7030-680-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_sd7030_shielded_drum_core_power_inductors_da-1608784.pdf Power Inductors - SMD 68uH 0.65A 253mOhms