Produkte > EATON > SD7030-7R3-R
SD7030-7R3-R
SD7030-7R3-R Eaton
eatonsd7030shieldeddrumcorepowerinductorsdatasheet.pdf
Hersteller: Eaton
Inductor Power Shielded Drum Core 7.3uH 30% 100KHz Ferrite 2.3A 0.054Ohm DCR T/R
auf Bestellung 4500 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SD7030-7R3-R Eaton
Description: FIXED IND 7UH 2.3A 54 MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±30%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 54mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 2.1A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm), Part Status: Active, Inductance: 7 µH, Current Rating (Amps): 2.3 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SD7030-7R3-R SD7030-7R3-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-sd7030-shielded-drum-core-power-inductors-da-1608784.pdf Power Inductors - SMD 7.3uH 2.1A 45mOhms
auf Bestellung 385 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
SD7030-7R3-R SD7030-7R3-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-sd7030-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 7UH 2.3A 54 MOHM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±30%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 54mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 2.1A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 7 µH
Current Rating (Amps): 2.3 A
auf Bestellung 1119 Stücke:
Mindestbestellmenge: 6
Description: Inductor: wire; SMD; 7uH; Ioper: 2.3A; R: 54mΩ; ±30%; 7x7mm; Isat: 2.1A
Type of inductor: wire
Mounting: SMD
Inductance: 7µH
Operating current: 2.3A
Resistance: 54mΩ
Tolerance: ±30%
Body dimensions: 7x7mm
Test frequency: 0.1MHz
Saturation current: 2.1A
Core material: ferrite
Height: 3mm
Max resistance: 54mΩ
Operating temperature: -40...125°C
Mindestbestellmenge: 1500
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±30%
Package / Case: Nonstandard
Type: Drum Core, Wirewound
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 7 µH
Current Rating (Amps): 2.3 A
Produkt ist nicht verfügbar
SD7030-7R3-R SD7030-7R3-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_sd7030_shielded_drum_core_power_inductors_da-1608784.pdf Power Inductors - SMD 7.3uH 2.1A 45mOhms