SD8350-470-R
SD8350-470-R Eaton - Electronics Division
eaton-sd8350-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 47UH 1.3A 150 MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±30%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.374" L x 0.327" W (9.50mm x 8.30mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 150mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 1.8A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.177" (4.50mm)
Part Status: Active
Inductance: 47 µH
Current Rating (Amps): 1.3 A
auf Bestellung 9000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 750
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SD8350-470-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 47UH 1.3A 150 MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±30%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.374" L x 0.327" W (9.50mm x 8.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 150mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 1.8A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.177" (4.50mm), Part Status: Active, Inductance: 47 µH, Current Rating (Amps): 1.3 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SD8350-470-R SD8350-470-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_sd8350_shielded_drum_core_power_inductors_da-1608838.pdf Power Inductors - SMD 47uH 1.8A 130mOhms
auf Bestellung 523 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
SD8350-470-R SD8350-470-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-sd8350-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Power Inductors - SMD 47uH 1.8A 130mOhms
auf Bestellung 239 Stücke:
SD8350-470-R SD8350-470-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-sd8350-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 47UH 1.3A 150 MOHM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±30%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 47 µH
Current Rating (Amps): 1.3 A
auf Bestellung 9763 Stücke:
Mindestbestellmenge: 6
SD8350-470-R SD8350-470-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-sd8350-shielded-drum-core-power-inductors-da-1608838.pdf Power Inductors - SMD 47uH 1.8A 130mOhms