SDC36C.TCT
SDC36C.TCT Semtech Corporation
Qcx4Fy61_fXFMWDxqNEYPT_WpbmfB5kzkKzbFrLzhSw
Hersteller: Semtech Corporation
Description: TVS DIODE 33VWM 47VC SOT23-3
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C (TJ)
Applications: General Purpose
Capacitance @ Frequency: 100pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 4A (1.2/50µs)
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 33V (Max)
Supplier Device Package: SOT-23-3
Unidirectional Channels: 2
Voltage - Breakdown (Min): 35V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 47V
Power - Peak Pulse: 225W
Power Line Protection: No
auf Bestellung 6000 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details SDC36C.TCT Semtech Corporation
Description: TVS DIODE 33VWM 47VC SOT23-3, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C (TJ), Applications: General Purpose, Capacitance @ Frequency: 100pF @ 1MHz, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 4A (1.2/50µs), Voltage - Reverse Standoff (Typ): 33V (Max), Supplier Device Package: SOT-23-3, Unidirectional Channels: 2, Voltage - Breakdown (Min): 35V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 47V, Power - Peak Pulse: 225W, Power Line Protection: No.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SDC36C.TCT SDC36C.TCT Hersteller : Semtech Qcx4Fy61_fXFMWDxqNEYPT_WpbmfB5kzkKzbFrLzhSw ESD Protection Diodes / TVS Diodes TVS 350W 36V (DISCRETE)
auf Bestellung 7325 Stücke:
Type: Zener
Applications: General Purpose
Unidirectional Channels: 2
Voltage - Breakdown (Min): 35V
Power - Peak Pulse: 225W