SDCH1V5020-4R7M-R
SDCH1V5020-4R7M-R Eaton - Electronics Division
eaton-sdch1v50-semi-shielded-smt-power-inductor-data-sheet-elx1033-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: IND 4.7 UH 2.60A SMT
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Semi-Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 78mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 2.6A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 4.7 µH
Current Rating (Amps): 2.2 A
auf Bestellung 2500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SDCH1V5020-4R7M-R Eaton - Electronics Division
Description: IND 4.7 UH 2.60A SMT, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Semi-Shielded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 78mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 2.6A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm), Part Status: Active, Inductance: 4.7 µH, Current Rating (Amps): 2.2 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SDCH1V5020-4R7M-R SDCH1V5020-4R7M-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-sdch1v50-semi-shielded-smt-power-inductor-data-sheet-elx1033-en.pdf Description: IND 4.7 UH 2.60A SMT
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Semi-Shielded
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 4.7 µH
Current Rating (Amps): 2.2 A