SDCH1V6045-102M-R
SDCH1V6045-102M-R Eaton - Electronics Division
eaton-sdch1v60-semi-shielded-smt-power-inductor-data-sheet-elx1034-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: IND 1000 UH0.45A SMT
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 6.9Ohm Max
Current - Saturation (Isat): 450mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.177" (4.50mm)
Part Status: Active
Inductance: 1 mH
Current Rating (Amps): 230 mA
auf Bestellung 1028 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 38
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SDCH1V6045-102M-R Eaton - Electronics Division
Description: IND 1000 UH0.45A SMT, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 6.9Ohm Max, Current - Saturation (Isat): 450mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.177" (4.50mm), Part Status: Active, Inductance: 1 mH, Current Rating (Amps): 230 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SDCH1V6045-102M-R SDCH1V6045-102M-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_sdch1v60_semi_shielded_smt_power_inductor_da-2326216.pdf Power Inductors - SMD SDCH1V6045, 1000uH, 0.45A, 2 PADS, SMT
auf Bestellung 3910 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 1 mH
Current Rating (Amps): 230 mA