SDCH1V6045-1R0N-R
SDCH1V6045-1R0N-R Eaton - Electronics Division
eaton-sdch1v60-semi-shielded-smt-power-inductor-data-sheet-elx1034-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: IND 1.0 UH 12.8A SMT
Tolerance: ±30%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 15mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 12.8A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.177" (4.50mm)
Part Status: Active
Inductance: 1 µH
Current Rating (Amps): 6 A
auf Bestellung 1484 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 27
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SDCH1V6045-1R0N-R Eaton - Electronics Division
Description: IND 1.0 UH 12.8A SMT, Tolerance: ±30%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 15mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 12.8A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.177" (4.50mm), Part Status: Active, Inductance: 1 µH, Current Rating (Amps): 6 A.
Weitere Produktangebote SDCH1V6045-1R0N-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SDCH1V6045-1R0N-R SDCH1V6045-1R0N-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-sdch1v60-semi-shielded-smt-power-inductor-data-sheet-elx1034-en.pdf Description: IND 1.0 UH 12.8A SMT
Tolerance: ±30%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 1 µH
Current Rating (Amps): 6 A