Produkte > EATON ELECTRONICS > SDCH1V6045-4R7M-R
SDCH1V6045-4R7M-R
SDCH1V6045-4R7M-R Eaton Electronics
eaton_sdch1v60_semi_shielded_smt_power_inductor_da-2326216.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Power Inductors - SMD SDCH1V6045, 4.7nH, 6.7A, 2 PADS, SMT
auf Bestellung 1785 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SDCH1V6045-4R7M-R Eaton Electronics
Description: IND 4.7 UH 6.70A SMT, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Semi-Shielded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 36mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 6.7A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.177" (4.50mm), Part Status: Active, Inductance: 4.7 µH, Current Rating (Amps): 3.6 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SDCH1V6045-4R7M-R SDCH1V6045-4R7M-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-sdch1v60-semi-shielded-smt-power-inductor-data-sheet-elx1034-en.pdf Description: IND 4.7 UH 6.70A SMT
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Semi-Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 36mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 6.7A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.177" (4.50mm)
Part Status: Active
Inductance: 4.7 µH
Current Rating (Amps): 3.6 A
auf Bestellung 1355 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 23
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Semi-Shielded
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 4.7 µH
Current Rating (Amps): 3.6 A