SDCH1V8040-470M-R
SDCH1V8040-470M-R Eaton - Electronics Division
eaton-sdch1v80-semi-shielded-smt-power-inductor-data-sheet-elx1035-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: IND 47 UH 2.00A SMT
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 161mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 2A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.165" (4.20mm)
Part Status: Active
Inductance: 47 µH
Current Rating (Amps): 1.8 A
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SDCH1V8040-470M-R Eaton - Electronics Division
Description: IND 47 UH 2.00A SMT, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 161mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 2A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.165" (4.20mm), Part Status: Active, Inductance: 47 µH, Current Rating (Amps): 1.8 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SDCH1V8040-470M-R SDCH1V8040-470M-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-sdch1v80-semi-shielded-smt-power-inductor-data-sheet-elx1035-en.pdf Description: IND 47 UH 2.00A SMT
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 47 µH
Current Rating (Amps): 1.8 A
auf Bestellung 1999 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 23
SDCH1V8040-470M-R SDCH1V8040-470M-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_sdch1v80_semi_shielded_smt_power_inductor_da-2326229.pdf Power Inductors - SMD SDCH1V8040, 47.0nH, 2.0A, 2 PADS, SMT