Produkte > EATON ELECTRONICS > SDCH1V8040-471M-R
SDCH1V8040-471M-R
SDCH1V8040-471M-R Eaton Electronics
eaton_sdch1v80_semi_shielded_smt_power_inductor_da-2326229.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Power Inductors - SMD SDCH1V8040, 470nH, 0.65A, 2 PADS, SMT
auf Bestellung 1920 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SDCH1V8040-471M-R Eaton Electronics
Description: IND 470 UH 0.65A SMT, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 1.725Ohm Max, Current - Saturation (Isat): 650mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.165" (4.20mm), Inductance: 470 µH, Current Rating (Amps): 500 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SDCH1V8040-471M-R SDCH1V8040-471M-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_sdch1v80_semi_shielded_smt_power_inductor_da-2326229.pdf Power Inductors - SMD SDCH1V8040, 470nH, 0.65A, 2 PADS, SMT
auf Bestellung 1924 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
tariffCode: 85045000
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
isCanonical: Y
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (21-Jan-2025)
auf Bestellung 900 Stücke:
SDCH1V8040-471M-R SDCH1V8040-471M-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-sdch1v80-semi-shielded-smt-power-inductor-data-sheet-elx1035-en.pdf Description: IND 470 UH 0.65A SMT
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 1.725Ohm Max
Current - Saturation (Isat): 650mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.165" (4.20mm)
Inductance: 470 µH
Current Rating (Amps): 500 mA