SDCH1V8040-681M-R
SDCH1V8040-681M-R Eaton - Electronics Division
eaton-sdch1v80-semi-shielded-smt-power-inductor-data-sheet-elx1035-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: IND 680 UH 0.53A SMT
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 2.53Ohm Max
Current - Saturation (Isat): 530mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.165" (4.20mm)
Inductance: 680 µH
Current Rating (Amps): 420 mA
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SDCH1V8040-681M-R Eaton - Electronics Division
Description: IND 680 UH 0.53A SMT, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 2.53Ohm Max, Current - Saturation (Isat): 530mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.165" (4.20mm), Inductance: 680 µH, Current Rating (Amps): 420 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SDCH1V8040-681M-R SDCH1V8040-681M-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-sdch1v80-semi-shielded-smt-power-inductor-data-sheet-elx1035-en.pdf Power Inductors - SMD SDCH1V8040, 680nH, 0.53A, 2 PADS, SMT
auf Bestellung 731 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
SDCH1V8040-681M-R SDCH1V8040-681M-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-sdch1v80-semi-shielded-smt-power-inductor-data-sheet-elx1035-en.pdf Description: IND 680 UH 0.53A SMT
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Material - Core: Ferrite
Inductance: 680 µH
Current Rating (Amps): 420 mA
auf Bestellung 1000 Stücke:
Mindestbestellmenge: 23
SDCH1V8040-681M-R SDCH1V8040-681M-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_sdch1v80_semi_shielded_smt_power_inductor_da-2326229.pdf Power Inductors - SMD SDCH1V8040, 680nH, 0.53A, 2 PADS, SMT
Mindestbestellmenge: 4
SDCH1V8040-681M-R SDCH1V8040-681M-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_sdch1v80_semi_shielded_smt_power_inductor_da-2326229.pdf Power Inductors - SMD IND 1.1UH SMT 10*10*3