Produkte > EATON / PARTNER STOCK > SDCH1V8040-6R8M-R
SDCH1V8040-6R8M-R EATON / PARTNER STOCK
4551381.pdf
Hersteller: EATON / PARTNER STOCK
Description: EATON / PARTNER STOCK - SDCH1V8040-6R8M-R - SMD POWER INDUCTORS
tariffCode: 85045000
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
isCanonical: Y
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (21-Jan-2025)
auf Bestellung 900 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SDCH1V8040-6R8M-R EATON / PARTNER STOCK
Description: IND 6.8 UH 5.10A SMT, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 30mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 5.1A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.165" (4.20mm), Inductance: 6.8 µH, Current Rating (Amps): 3.8 A.
Weitere Produktangebote SDCH1V8040-6R8M-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SDCH1V8040-6R8M-R SDCH1V8040-6R8M-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-sdch1v80-semi-shielded-smt-power-inductor-data-sheet-elx1035-en.pdf Description: IND 6.8 UH 5.10A SMT
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 30mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 5.1A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.165" (4.20mm)
Inductance: 6.8 µH
Current Rating (Amps): 3.8 A
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Material - Core: Ferrite
Inductance: 6.8 µH
Current Rating (Amps): 3.8 A