SDCHA1V5020-100-R
SDCHA1V5020-100-R Eaton - Electronics Division
eaton-sdcha1v50-automotive-semi-shielded-power-inductor-data-sheet-elx1095-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: IND SMD POWER 10.0UH 1.6A
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 110mOhm
Frequency - Self Resonant: 38MHz
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 1.7A
Material - Core: Nickel Zinc Ferrite (NiZn)
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm)
Inductance: 10 µH
Current Rating (Amps): 1.6 A
auf Bestellung 148 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 36
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SDCHA1V5020-100-R Eaton - Electronics Division
Description: IND SMD POWER 10.0UH 1.6A, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 110mOhm, Frequency - Self Resonant: 38MHz, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 1.7A, Material - Core: Nickel Zinc Ferrite (NiZn), Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm), Inductance: 10 µH, Current Rating (Amps): 1.6 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SDCHA1V5020-100-R SDCHA1V5020-100-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-sdcha1v50-automotive-semi-shielded-power-inductor-data-sheet-elx1095-en.pdf Power Inductors - SMD IND SMD Power 10.0uH 1.6A 2 PADS SMT
auf Bestellung 2500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
SDCHA1V5020-100-R SDCHA1V5020-100-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-sdcha1v50-automotive-semi-shielded-power-inductor-data-sheet-elx1095-en.pdf Power Inductors - SMD IND SMD Power 10.0uH 1.6A 2 PADS SMT
auf Bestellung 2474 Stücke:
Mindestbestellmenge: 4
SDCHA1V5020-100-R SDCHA1V5020-100-R Hersteller : Eaton otive-semi-shielded-power-inductor-data-sheet-elx1095-en.pdf Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 10uH/5.6uH 20% 100KHz Ferrite 1.6A 0.11Ohm DCR 2020 Automotive AEC-Q200 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
SDCHA1V5020-100-R SDCHA1V5020-100-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-sdcha1v50-automotive-semi-shielded-power-inductor-data-sheet-elx1095-en.pdf Description: IND SMD POWER 10.0UH 1.6A
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
DC Resistance (DCR): 110mOhm
Ratings: AEC-Q200
Inductance: 10 µH
Current Rating (Amps): 1.6 A