Produkte > COILTRONICS / EATON > SDCHA1V5040-4R7-R
SDCHA1V5040-4R7-R
SDCHA1V5040-4R7-R Coiltronics / Eaton
eaton-sdcha1v50-automotive-semi-shielded-power-inductor-data-sheet-elx1095-en.pdf
Hersteller: Coiltronics / Eaton
Power Inductors - SMD IND SMD Power 4.7uH 3.2A 2 PADS SMT
auf Bestellung 1500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SDCHA1V5040-4R7-R Coiltronics / Eaton
Description: IND SMD POWER 4.7UH 3.2A, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.195" L x 0.195" W (4.95mm x 4.95mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 32mOhm, Frequency - Self Resonant: 36MHz, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 3.9A, Material - Core: Nickel Zinc Ferrite (NiZn), Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.161" (4.10mm), Part Status: Active, Inductance: 4.7 µH, Current Rating (Amps): 3.2 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SDCHA1V5040-4R7-R SDCHA1V5040-4R7-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-sdcha1v50-automotive-semi-shielded-power-inductor-data-sheet-elx1095-en.pdf Description: IND SMD POWER 4.7UH 3.2A
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.195" L x 0.195" W (4.95mm x 4.95mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 32mOhm
Frequency - Self Resonant: 36MHz
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 3.9A
Material - Core: Nickel Zinc Ferrite (NiZn)
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.161" (4.10mm)
Part Status: Active
Inductance: 4.7 µH
Current Rating (Amps): 3.2 A
auf Bestellung 1488 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 27
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
DC Resistance (DCR): 32mOhm
Ratings: AEC-Q200
Part Status: Active
Inductance: 4.7 µH
Current Rating (Amps): 3.2 A