SDCHA1V5040-6R8-R
SDCHA1V5040-6R8-R Eaton - Electronics Division
eaton-sdcha1v50-automotive-semi-shielded-power-inductor-data-sheet-elx1095-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: IND SMD POWER 6.8UH 2.5A
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.195" L x 0.195" W (4.95mm x 4.95mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 43mOhm
Frequency - Self Resonant: 29MHz
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 3.3A
Material - Core: Nickel Zinc Ferrite (NiZn)
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.161" (4.10mm)
Inductance: 6.8 µH
Current Rating (Amps): 2.5 A
auf Bestellung 1500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SDCHA1V5040-6R8-R Eaton - Electronics Division
Description: IND SMD POWER 6.8UH 2.5A, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.195" L x 0.195" W (4.95mm x 4.95mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 43mOhm, Frequency - Self Resonant: 29MHz, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 3.3A, Material - Core: Nickel Zinc Ferrite (NiZn), Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.161" (4.10mm), Inductance: 6.8 µH, Current Rating (Amps): 2.5 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SDCHA1V5040-6R8-R SDCHA1V5040-6R8-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-sdcha1v50-automotive-semi-shielded-power-inductor-data-sheet-elx1095-en.pdf Description: IND SMD POWER 6.8UH 2.5A
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
DC Resistance (DCR): 43mOhm
Ratings: AEC-Q200
Inductance: 6.8 µH
Current Rating (Amps): 2.5 A