SDCHA1V6045-8R2-R
SDCHA1V6045-8R2-R Eaton - Electronics Division
eaton-sdcha1v60-automotive-semi-shielded-power-inductor-data-sheet-elx1096-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: IND SMD POWER 8.2UH 3.4A
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Semi-Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 46mOhm
Frequency - Self Resonant: 27MHz
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 5.1A
Material - Core: Nickel Zinc Ferrite (NiZn)
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.177" (4.50mm)
Part Status: Active
Inductance: 8.2 µH
Current Rating (Amps): 3.4 A
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SDCHA1V6045-8R2-R Eaton - Electronics Division
Description: IND SMD POWER 8.2UH 3.4A, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Semi-Shielded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 46mOhm, Frequency - Self Resonant: 27MHz, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 5.1A, Material - Core: Nickel Zinc Ferrite (NiZn), Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.177" (4.50mm), Part Status: Active, Inductance: 8.2 µH, Current Rating (Amps): 3.4 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SDCHA1V6045-8R2-R SDCHA1V6045-8R2-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-sdcha1v60-automotive-semi-shielded-power-inductor-data-sheet-elx1096-en.pdf Power Inductors - SMD IND SMD Power 8.2uH 3.4A 2 PADS SMT
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
SDCHA1V6045-8R2-R SDCHA1V6045-8R2-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-sdcha1v60-automotive-semi-shielded-power-inductor-data-sheet-elx1096-en.pdf Description: IND SMD POWER 8.2UH 3.4A
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Semi-Shielded
DC Resistance (DCR): 46mOhm
Ratings: AEC-Q200
Part Status: Active
Inductance: 8.2 µH
Current Rating (Amps): 3.4 A