SDCHA1V8040-1R0-R
SDCHA1V8040-1R0-R Eaton - Electronics Division
eaton-sdcha1v80-automotive-semi-shielded-power-inductor-data-sheet-elx1097-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: IND SMD POWER 1.0UH 8.5A
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 8.2mOhm
Frequency - Self Resonant: 85MHz
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 13.8A
Material - Core: Nickel Zinc Ferrite (NiZn)
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.157" (4.00mm)
Inductance: 1 µH
Current Rating (Amps): 8.5 A
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SDCHA1V8040-1R0-R Eaton - Electronics Division
Description: IND SMD POWER 1.0UH 8.5A, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 8.2mOhm, Frequency - Self Resonant: 85MHz, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 13.8A, Material - Core: Nickel Zinc Ferrite (NiZn), Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.157" (4.00mm), Inductance: 1 µH, Current Rating (Amps): 8.5 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SDCHA1V8040-1R0-R SDCHA1V8040-1R0-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-sdcha1v80-automotive-semi-shielded-power-inductor-data-sheet-elx1097-en.pdf Description: IND SMD POWER 1.0UH 8.5A
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
DC Resistance (DCR): 8.2mOhm
Ratings: AEC-Q200
Inductance: 1 µH
Current Rating (Amps): 8.5 A