Produkte > COILTRONICS / EATON > SDCHA1V8040-220-R
SDCHA1V8040-220-R
SDCHA1V8040-220-R Coiltronics / Eaton
eaton-sdcha1v80-automotive-semi-shielded-power-inductor-data-sheet-elx1097-en.pdf
Hersteller: Coiltronics / Eaton
Power Inductors - SMD IND SMD Power 22.0uH 2.9A 2 PADS SMT
auf Bestellung 1014 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SDCHA1V8040-220-R Coiltronics / Eaton
Description: IND SMD POWER 22.0UH 2.9A, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Semi-Shielded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 73mOhm, Frequency - Self Resonant: 18MHz, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 3.1A, Material - Core: Nickel Zinc Ferrite (NiZn), Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.157" (4.00mm), Part Status: Active, Inductance: 22 µH, Current Rating (Amps): 2.9 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SDCHA1V8040-220-R SDCHA1V8040-220-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-sdcha1v80-automotive-semi-shielded-power-inductor-data-sheet-elx1097-en.pdf Description: IND SMD POWER 22.0UH 2.9A
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Semi-Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 73mOhm
Frequency - Self Resonant: 18MHz
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 3.1A
Material - Core: Nickel Zinc Ferrite (NiZn)
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.157" (4.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 22 µH
Current Rating (Amps): 2.9 A
auf Bestellung 770 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 20
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Semi-Shielded
DC Resistance (DCR): 73mOhm
Ratings: AEC-Q200
Part Status: Active
Inductance: 22 µH
Current Rating (Amps): 2.9 A