Produkte > COILTRONICS / EATON > SDCHA1V8040-4R7-R
SDCHA1V8040-4R7-R
SDCHA1V8040-4R7-R Coiltronics / Eaton
eaton-sdcha1v80-automotive-semi-shielded-power-inductor-data-sheet-elx1097-en.pdf
Hersteller: Coiltronics / Eaton
Power Inductors - SMD IND SMD Power 4.7uH 5.8A 2 PADS SMT
auf Bestellung 750 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SDCHA1V8040-4R7-R Coiltronics / Eaton
Description: IND SMD POWER 4.7UH 5.8A, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Semi-Shielded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 19.5mOhm, Frequency - Self Resonant: 38MHz, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 6.7A, Material - Core: Nickel Zinc Ferrite (NiZn), Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.157" (4.00mm), Part Status: Active, Inductance: 4.7 µH, Current Rating (Amps): 5.8 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SDCHA1V8040-4R7-R SDCHA1V8040-4R7-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-sdcha1v80-automotive-semi-shielded-power-inductor-data-sheet-elx1097-en.pdf Description: IND SMD POWER 4.7UH 5.8A
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Semi-Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 19.5mOhm
Frequency - Self Resonant: 38MHz
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 6.7A
Material - Core: Nickel Zinc Ferrite (NiZn)
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.157" (4.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 4.7 µH
Current Rating (Amps): 5.8 A
auf Bestellung 526 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 16
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Semi-Shielded
DC Resistance (DCR): 19.5mOhm
Ratings: AEC-Q200
Part Status: Active
Inductance: 4.7 µH
Current Rating (Amps): 5.8 A