SDCHA1V8040-820-R
SDCHA1V8040-820-R Eaton - Electronics Division
eaton-sdcha1v80-automotive-semi-shielded-power-inductor-data-sheet-elx1097-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: IND SMD POWER 82.0UH 1.4A
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 230mOhm
Frequency - Self Resonant: 8.5MHz
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 1.6A
Material - Core: Nickel Zinc Ferrite (NiZn)
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.157" (4.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 82 µH
Current Rating (Amps): 1.4 A
auf Bestellung 386 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 27
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SDCHA1V8040-820-R Eaton - Electronics Division
Description: IND SMD POWER 82.0UH 1.4A, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 230mOhm, Frequency - Self Resonant: 8.5MHz, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 1.6A, Material - Core: Nickel Zinc Ferrite (NiZn), Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.157" (4.00mm), Part Status: Active, Inductance: 82 µH, Current Rating (Amps): 1.4 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SDCHA1V8040-820-R SDCHA1V8040-820-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-sdcha1v80-automotive-semi-shielded-power-inductor-data-sheet-elx1097-en.pdf Power Inductors - SMD IND SMD Power 82.0uH 1.4A 2 PADS SMT
auf Bestellung 750 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
SDCHA1V8040-820-R SDCHA1V8040-820-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-sdcha1v80-automotive-semi-shielded-power-inductor-data-sheet-elx1097-en.pdf Power Inductors - SMD IND SMD Power 82.0uH 1.4A 2 PADS SMT
auf Bestellung 1000 Stücke:
Mindestbestellmenge: 3
SDCHA1V8040-820-R SDCHA1V8040-820-R Hersteller : Eaton otive-semi-shielded-power-inductor-data-sheet-elx1097-en.pdf Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 82uH/45.92uH 20% 100KHz Ferrite 1.4A 0.23Ohm DCR 3131 Automotive AEC-Q200 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
SDCHA1V8040-820-R SDCHA1V8040-820-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-sdcha1v80-automotive-semi-shielded-power-inductor-data-sheet-elx1097-en.pdf Description: IND SMD POWER 82.0UH 1.4A
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
DC Resistance (DCR): 230mOhm
Ratings: AEC-Q200
Part Status: Active
Inductance: 82 µH
Current Rating (Amps): 1.4 A