SDCL1V2010-100M-R
SDCL1V2010-100M-R Eaton - Electronics Division
eaton-sdcl1v20-semi-shielded-smt-power-inductor-data-sheet-elx1029-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: IND 10 UH 0.60A SMT
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.083" L x 0.067" W (2.10mm x 1.70mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 810mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 600mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.041" (1.05mm)
Part Status: Active
Inductance: 10 µH
Current Rating (Amps): 500 mA
auf Bestellung 8000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SDCL1V2010-100M-R Eaton - Electronics Division
Description: IND 10 UH 0.60A SMT, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.083" L x 0.067" W (2.10mm x 1.70mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 810mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 600mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.041" (1.05mm), Part Status: Active, Inductance: 10 µH, Current Rating (Amps): 500 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SDCL1V2010-100M-R SDCL1V2010-100M-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-sdcl1v20-semi-shielded-smt-power-inductor-data-sheet-elx1029-en.pdf Description: IND 10 UH 0.60A SMT
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 10 µH
Current Rating (Amps): 500 mA
auf Bestellung 10171 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 40
SDCL1V2010-100M-R SDCL1V2010-100M-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_sdcl1v20_semi_shielded_smt_power_inductor_da-2326236.pdf Power Inductors - SMD SDCL1V2010, 10.0nH, 0.6A, 2 PADS, SMT