SDCL1V3015-1R0N-R
SDCL1V3015-1R0N-R Eaton - Electronics Division
eaton-sdcl1v30-semi-shielded-smt-power-inductor-data-sheet-elx1031-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: IND 1.0 UH 2.4A SMT
Tolerance: ±30%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Semi-Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 38mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 2.4A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.059" (1.50mm)
Part Status: Active
Inductance: 1 µH
Current Rating (Amps): 2.3 A
auf Bestellung 6000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SDCL1V3015-1R0N-R Eaton - Electronics Division
Description: IND 1.0 UH 2.4A SMT, Tolerance: ±30%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Semi-Shielded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 38mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 2.4A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.059" (1.50mm), Part Status: Active, Inductance: 1 µH, Current Rating (Amps): 2.3 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SDCL1V3015-1R0N-R SDCL1V3015-1R0N-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_sdcl1v30_semi_shielded_smt_power_inductor_da-2326233.pdf Power Inductors - SMD SDCL1V3015, 1.0nH, 2.4A, 2 PADS, SMT
auf Bestellung 6011 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
SDCL1V3015-1R0N-R SDCL1V3015-1R0N-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_sdcl1v30_semi_shielded_smt_power_inductor_da-2326233.pdf Power Inductors - SMD SDCL1V3015, 1.0nH, 2.4A, 2 PADS, SMT
Mindestbestellmenge: 6
SDCL1V3015-1R0N-R SDCL1V3015-1R0N-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-sdcl1v30-semi-shielded-smt-power-inductor-data-sheet-elx1031-en.pdf Description: IND 1.0 UH 2.4A SMT
Tolerance: ±30%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Semi-Shielded
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 1 µH
Current Rating (Amps): 2.3 A