Produkte > COILTRONICS / EATON > SDCL1V4018-101M-R
SDCL1V4018-101M-R
SDCL1V4018-101M-R Coiltronics / Eaton
eaton_sdcl1v40_semi_shielded_smt_power_inductor_da-2326222.pdf
Hersteller: Coiltronics / Eaton
Power Inductors - SMD SDCL1V4018, 100nH, 0.42A, 2 PADS, SMT
auf Bestellung 3268 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SDCL1V4018-101M-R Coiltronics / Eaton
Description: IND 100 UH 0.42A SMT, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Semi-Shielded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 1.725Ohm Max, Current - Saturation (Isat): 420mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.073" (1.85mm), Inductance: 100 µH, Current Rating (Amps): 350 mA.
Weitere Produktangebote SDCL1V4018-101M-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
tariffCode: 85045000
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
isCanonical: Y
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (21-Jan-2025)
auf Bestellung 5400 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
SDCL1V4018-101M-R SDCL1V4018-101M-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-sdcl1v40-semi-shielded-smt-power-inductor-data-sheet-elx1032-en.pdf Description: IND 100 UH 0.42A SMT
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Semi-Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 1.725Ohm Max
Current - Saturation (Isat): 420mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.073" (1.85mm)
Inductance: 100 µH
Current Rating (Amps): 350 mA
Produkt ist nicht verfügbar
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Semi-Shielded
Material - Core: Ferrite
Inductance: 100 µH
Current Rating (Amps): 350 mA