Produkte > EATON ELECTRONICS > SDCL1V4018-2R2M-R
SDCL1V4018-2R2M-R
SDCL1V4018-2R2M-R Eaton Electronics
eaton-sdcl1v40-semi-shielded-smt-power-inductor-data-sheet-elx1032-en.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Power Inductors - SMD SDCL1V4018, 2.2uH, 3.0A, 2 PADS, SMT
auf Bestellung 2841 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SDCL1V4018-2R2M-R Eaton Electronics
Description: FIXED IND 2.2UH 2.5A 54 MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 54mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 3A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.073" (1.85mm), Part Status: Active, Inductance: 2.2 µH, Current Rating (Amps): 2.5 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SDCL1V4018-2R2M-R SDCL1V4018-2R2M-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-sdcl1v40-semi-shielded-smt-power-inductor-data-sheet-elx1032-en.pdf Description: FIXED IND 2.2UH 2.5A 54 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 54mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 3A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.073" (1.85mm)
Part Status: Active
Inductance: 2.2 µH
Current Rating (Amps): 2.5 A
auf Bestellung 2592 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 46
SDCL1V4018-2R2M-R SDCL1V4018-2R2M-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_sdcl1v40_semi_shielded_smt_power_inductor_da-2326222.pdf Fixed Inductors SDCL1V4018, 2.2nH, 3.0A, 2 PADS, SMT
Mindestbestellmenge: 5
Description: Inductor: wire; SMD; 2.2uH; Ioper: 2.5A; ±20%; 4x4mm; Isat: 3A; 54mΩ
Type of inductor: wire
Mounting: SMD
Inductance: 2.2µH
Operating current: 2.5A
Tolerance: ±20%
Body dimensions: 4x4mm
Test frequency: 0.1MHz
Saturation current: 3A
Core material: ferrite
Max resistance: 54mΩ
Operating temperature: -40...125°C
Height: 1.85mm
Mindestbestellmenge: 3000
tariffCode: 85045000
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
isCanonical: Y
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (21-Jan-2025)
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 2.2 µH
Current Rating (Amps): 2.5 A