Produkte > BUSSMANN / EATON > SDCL1V4020-1R0M-R
SDCL1V4020-1R0M-R
SDCL1V4020-1R0M-R Bussmann / Eaton
eaton_sdcl1v40_semi_shielded_smt_power_inductor_da-2326222.pdf
Hersteller: Bussmann / Eaton
Power Inductors - SMD Eaton SDCL IND, SDCL1V4020, 1.0uH
auf Bestellung 2977 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details SDCL1V4020-1R0M-R Bussmann / Eaton
Description: IND 1.0 UH 8.7A SMT, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 26mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 8.7A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm), Part Status: Active, Inductance: 1 µH, Current Rating (Amps): 5.8 A.
Weitere Produktangebote SDCL1V4020-1R0M-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SDCL1V4020-1R0M-R SDCL1V4020-1R0M-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-sdcl1v40-semi-shielded-smt-power-inductor-data-sheet-elx1032-en.pdf Description: IND 1.0 UH 8.7A SMT
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 26mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 8.7A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 1 µH
Current Rating (Amps): 5.8 A
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 1 µH
Current Rating (Amps): 5.8 A