SDCL1V4030-100M-R
SDCL1V4030-100M-R Eaton - Electronics Division
eaton-sdcl1v40-semi-shielded-smt-power-inductor-data-sheet-elx1032-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: IND 10 UH 2.2A SMT
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 138mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 2.2A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 10 µH
Current Rating (Amps): 1.5 A
auf Bestellung 1214 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 35
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SDCL1V4030-100M-R Eaton - Electronics Division
Description: IND 10 UH 2.2A SMT, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 138mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 2.2A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm), Part Status: Active, Inductance: 10 µH, Current Rating (Amps): 1.5 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SDCL1V4030-100M-R SDCL1V4030-100M-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_sdcl1v40_semi_shielded_smt_power_inductor_da-2326222.pdf Power Inductors - SMD SDCL1V4030, 10.0nH, 2.2A, 2 PADS, SMT
auf Bestellung 2378 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
Description: Inductor: wire; SMD; 10uH; Ioper: 1.5A; ±20%; 4x4mm; Isat: 2.2A; H: 3mm
Type of inductor: wire
Core material: ferrite
Mounting: SMD
Operating temperature: -40...125°C
Inductance: 10µH
Height: 3mm
Body dimensions: 4x4mm
Max resistance: 138mΩ
Operating current: 1.5A
Saturation current: 2.2A
Tolerance: ±20%
Test frequency: 0.1MHz
Mindestbestellmenge: 376
tariffCode: 85045000
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
isCanonical: Y
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (21-Jan-2025)
SDCL1V4030-100M-R SDCL1V4030-100M-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-sdcl1v40-semi-shielded-smt-power-inductor-data-sheet-elx1032-en.pdf Description: IND 10 UH 2.2A SMT
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 10 µH
Current Rating (Amps): 1.5 A