SDCL1V4030-4R7M-R
SDCL1V4030-4R7M-R Eaton - Electronics Division
eaton-sdcl1v40-semi-shielded-smt-power-inductor-data-sheet-elx1032-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: IND 4.7 UH 3.2A SMT
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 77mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 3.2A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 4.7 µH
Current Rating (Amps): 1.9 A
auf Bestellung 1745 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 44
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SDCL1V4030-4R7M-R Eaton - Electronics Division
Description: IND 4.7 UH 3.2A SMT, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 77mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 3.2A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm), Part Status: Active, Inductance: 4.7 µH, Current Rating (Amps): 1.9 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SDCL1V4030-4R7M-R SDCL1V4030-4R7M-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-sdcl1v40-semi-shielded-smt-power-inductor-data-sheet-elx1032-en.pdf Power Inductors - SMD SDCL1V4030, 4.7nH, 3.2A, 2 PADS, SMT
auf Bestellung 1574 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
SDCL1V4030-4R7M-R SDCL1V4030-4R7M-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_sdcl1v40_semi_shielded_smt_power_inductor_da-2326222.pdf Power Inductors - SMD SDCL1V4030, 4.7nH, 3.2A, 2 PADS, SMT
Mindestbestellmenge: 5
SDCL1V4030-4R7M-R SDCL1V4030-4R7M-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_sdcl1v40_semi_shielded_smt_power_inductor_da-2326222.pdf Power Inductors - SMD SDCL1V4030, 4.7nH, 3.2A, 2 PADS, SMT
Mindestbestellmenge: 5
SDCL1V4030-4R7M-R Hersteller : EATON eaton-sdcl1v40.pdf Дросель SMD, L = 4,7 мкГн, Розм = 4 x 4 x 3 мм, Точн., % = 20, Ic = 1,9 А, Rdc, мОм = 77, Тексп, °C = -40...+125, Екранування = Напівекранований, Тип осердя = Феритове,... Група товару: Індуктивності Корпус: 4x4x3mm Од. вим: шт
Anzahl je Verpackung: 2000 Stücke
verfügbar 2000 Stücke:
SDCL1V4030-4R7M-R SDCL1V4030-4R7M-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-sdcl1v40-semi-shielded-smt-power-inductor-data-sheet-elx1032-en.pdf Description: IND 4.7 UH 3.2A SMT
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 4.7 µH
Current Rating (Amps): 1.9 A