SDCLA1V4018-100-R
SDCLA1V4018-100-R Eaton - Electronics Division
eaton-sdcla1v40-automotive-semi-shielded-power-inductor-data-sheet-elx1098-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: IND SMD POWER 10.0UH 1.2A
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 150mOhm
Frequency - Self Resonant: 25MHz
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 1.3A
Material - Core: Nickel Zinc Ferrite (NiZn)
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.071" (1.80mm)
Inductance: 10 µH
Current Rating (Amps): 1.2 A
auf Bestellung 3455 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 39
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SDCLA1V4018-100-R Eaton - Electronics Division
Description: IND SMD POWER 10.0UH 1.2A, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 150mOhm, Frequency - Self Resonant: 25MHz, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 1.3A, Material - Core: Nickel Zinc Ferrite (NiZn), Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.071" (1.80mm), Inductance: 10 µH, Current Rating (Amps): 1.2 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SDCLA1V4018-100-R SDCLA1V4018-100-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-sdcla1v40-automotive-semi-shielded-power-inductor-data-sheet-elx1098-en.pdf Power Inductors - SMD IND SMD Power 10.0uH 1.2A 2 PADS SMT
auf Bestellung 3496 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
SDCLA1V4018-100-R SDCLA1V4018-100-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-sdcla1v40-automotive-semi-shielded-power-inductor-data-sheet-elx1098-en.pdf Description: IND SMD POWER 10.0UH 1.2A
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
DC Resistance (DCR): 150mOhm
Ratings: AEC-Q200
Inductance: 10 µH
Current Rating (Amps): 1.2 A