SDCLA1V4018-150-R
SDCLA1V4018-150-R Eaton - Electronics Division
eaton-sdcla1v40-automotive-semi-shielded-power-inductor-data-sheet-elx1098-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 15UH 850MA 210 MOHM
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 210mOhm
Frequency - Self Resonant: 18MHz
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 1.1A
Material - Core: Nickel Zinc Ferrite (NiZn)
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.071" (1.80mm)
Part Status: Active
Inductance: 15 µH
Current Rating (Amps): 850 mA
auf Bestellung 3396 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 39
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SDCLA1V4018-150-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 15UH 850MA 210 MOHM, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 210mOhm, Frequency - Self Resonant: 18MHz, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 1.1A, Material - Core: Nickel Zinc Ferrite (NiZn), Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.071" (1.80mm), Part Status: Active, Inductance: 15 µH, Current Rating (Amps): 850 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SDCLA1V4018-150-R SDCLA1V4018-150-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-sdcla1v40-automotive-semi-shielded-power-inductor-data-sheet-elx1098-en.pdf Power Inductors - SMD IND SMD Power 15.0uH 0.85A 2 PADS SMT
auf Bestellung 3460 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
SDCLA1V4018-150-R SDCLA1V4018-150-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-sdcla1v40-automotive-semi-shielded-power-inductor-data-sheet-elx1098-en.pdf Description: FIXED IND 15UH 850MA 210 MOHM
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
DC Resistance (DCR): 210mOhm
Ratings: AEC-Q200
Part Status: Active
Inductance: 15 µH
Current Rating (Amps): 850 mA