SDCLA1V4018-1R5-R
SDCLA1V4018-1R5-R Eaton - Electronics Division
eaton-sdcla1v40-automotive-semi-shielded-power-inductor-data-sheet-elx1098-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: IND SMD POWER 1.5UH 2.4A
Tolerance: ±30%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 37mOhm
Frequency - Self Resonant: 75MHz
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 3.3A
Material - Core: Nickel Zinc Ferrite (NiZn)
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.071" (1.80mm)
Part Status: Active
Inductance: 1.5 µH
Current Rating (Amps): 2.4 A
Produktbewertung abgeben
Technische Details SDCLA1V4018-1R5-R Eaton - Electronics Division
Description: IND SMD POWER 1.5UH 2.4A, Tolerance: ±30%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 37mOhm, Frequency - Self Resonant: 75MHz, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 3.3A, Material - Core: Nickel Zinc Ferrite (NiZn), Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.071" (1.80mm), Part Status: Active, Inductance: 1.5 µH, Current Rating (Amps): 2.4 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SDCLA1V4018-1R5-R SDCLA1V4018-1R5-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-sdcla1v40-automotive-semi-shielded-power-inductor-data-sheet-elx1098-en.pdf Description: IND SMD POWER 1.5UH 2.4A
Tolerance: ±30%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
DC Resistance (DCR): 37mOhm
Ratings: AEC-Q200
Part Status: Active
Inductance: 1.5 µH
Current Rating (Amps): 2.4 A
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 30
SDCLA1V4018-1R5-R SDCLA1V4018-1R5-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-sdcla1v40-automotive-semi-shielded-power-inductor-data-sheet-elx1098-en.pdf Power Inductors - SMD IND SMD Power 1.5uH 2.4A 2 PADS SMT