SDQ12-150-R
SDQ12-150-R Eaton - Electronics Division
eaton-sdq-dual-winding-shielded-drum-inductor-transformer-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 15.21UH SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Height: 0.047" (1.19mm)
Number of Coils: 2
Inductance - Connected In Series: 60.84 µH
Inductance - Connected In Parallel: 15.21 µH
Current Rating - Parallel: 658 mA
Current Rating - Series: 329 mA
Current Saturation - Parallel: 779 mA
Current Saturation - Series: 390 mA
DC Resistance (DCR) - Parallel: 576.6mOhm
DC Resistance (DCR) - Series: 2.31Ohm
auf Bestellung 3776 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SDQ12-150-R Eaton - Electronics Division
Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 15.21UH SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Height: 0.047" (1.19mm), Number of Coils: 2, Inductance - Connected In Series: 60.84 µH, Inductance - Connected In Parallel: 15.21 µH, Current Rating - Parallel: 658 mA, Current Rating - Series: 329 mA, Current Saturation - Parallel: 779 mA, Current Saturation - Series: 390 mA, DC Resistance (DCR) - Parallel: 576.6mOhm, DC Resistance (DCR) - Series: 2.31Ohm.
Weitere Produktangebote SDQ12-150-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SDQ12-150-R eaton-sdq-dual-winding-shielded-drum-inductor-transformer-data-sheet.pdf
auf Bestellung 3783 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
SDQ12-150-R SDQ12-150-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-sdq-dual-winding-shielded-drum-inductor-transformer-data-sheet.pdf Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 15.21UH SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Height: 0.047" (1.19mm)
Number of Coils: 2
Produkt ist nicht verfügbar
SDQ12-150-R Hersteller : Coiltronics / Eaton Bus_Elx_DS_4339_SDQ_Series-474590.pdf Fixed Inductors 15uH 0.779A 0.5766ohms