SDQ12-6R2-R
SDQ12-6R2-R Eaton - Electronics Division
eaton-sdq-dual-winding-shielded-drum-inductor-transformer-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 6.25UH SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Height: 0.047" (1.19mm)
Number of Coils: 2
Inductance - Connected In Series: 25 µH
Inductance - Connected In Parallel: 6.25 µH
Current Rating - Parallel: 1.02 A
Current Rating - Series: 512 mA
Current Saturation - Parallel: 1.22 A
Current Saturation - Series: 608 mA
DC Resistance (DCR) - Parallel: 238.7mOhm
DC Resistance (DCR) - Series: 954.8mOhm
Part Status: Active
auf Bestellung 3800 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3800
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SDQ12-6R2-R Eaton - Electronics Division
Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 6.25UH SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Height: 0.047" (1.19mm), Number of Coils: 2, Inductance - Connected In Series: 25 µH, Inductance - Connected In Parallel: 6.25 µH, Current Rating - Parallel: 1.02 A, Current Rating - Series: 512 mA, Current Saturation - Parallel: 1.22 A, Current Saturation - Series: 608 mA, DC Resistance (DCR) - Parallel: 238.7mOhm, DC Resistance (DCR) - Series: 954.8mOhm, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SDQ12-6R2-R SDQ12-6R2-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-sdq-dual-winding-shielded-drum-inductor-transformer-data-sheet.pdf Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 6.25UH SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Height: 0.047" (1.19mm)
Number of Coils: 2
Part Status: Active
auf Bestellung 4800 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
SDQ12-6R2-R Hersteller : Coiltronics / Eaton Bus_Elx_DS_4339_SDQ_Series-474590.pdf Fixed Inductors 6.2uH 1.22A 0.2387ohms