SDQ25-101-R
SDQ25-101-R Eaton - Electronics Division
eaton-sdq-dual-winding-shielded-drum-inductor-transformer-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 98.57UH SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Height: 0.098" (2.50mm)
Number of Coils: 2
Inductance - Connected In Series: 394.3 µH
Inductance - Connected In Parallel: 98.57 µH
Current Rating - Parallel: 499 mA
Current Rating - Series: 249 mA
Current Saturation - Parallel: 405 mA
Current Saturation - Series: 203 mA
DC Resistance (DCR) - Parallel: 1Ohm
DC Resistance (DCR) - Series: 4.02Ohm
Part Status: Active
auf Bestellung 2900 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2900
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SDQ25-101-R Eaton - Electronics Division
Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 98.57UH SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Height: 0.098" (2.50mm), Number of Coils: 2, Inductance - Connected In Series: 394.3 µH, Inductance - Connected In Parallel: 98.57 µH, Current Rating - Parallel: 499 mA, Current Rating - Series: 249 mA, Current Saturation - Parallel: 405 mA, Current Saturation - Series: 203 mA, DC Resistance (DCR) - Parallel: 1Ohm, DC Resistance (DCR) - Series: 4.02Ohm, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SDQ25-101-R SDQ25-101-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-sdq-dual-winding-shielded-drum-inductor-transformer-data-sheet.pdf Coupled Inductors 100uH 0.405A 1.0ohms
auf Bestellung 2406 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
SDQ25-101-R SDQ25-101-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-sdq-dual-winding-shielded-drum-inductor-transformer-data-sheet.pdf Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 98.57UH SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Height: 0.098" (2.50mm)
Number of Coils: 2