SDQ25-150-R
SDQ25-150-R Eaton - Electronics Division
eaton-sdq-dual-winding-shielded-drum-inductor-transformer-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 14.79UH SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Height: 0.098" (2.50mm)
Number of Coils: 2
Inductance - Connected In Series: 59.17 µH
Inductance - Connected In Parallel: 14.79 µH
Current Rating - Parallel: 1.24 A
Current Rating - Series: 619 mA
Current Saturation - Parallel: 1.05 A
Current Saturation - Series: 523 mA
DC Resistance (DCR) - Parallel: 163.2mOhm
DC Resistance (DCR) - Series: 652.6mOhm
Part Status: Active
auf Bestellung 2271 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SDQ25-150-R Eaton - Electronics Division
Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 14.79UH SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Height: 0.098" (2.50mm), Number of Coils: 2, Inductance - Connected In Series: 59.17 µH, Inductance - Connected In Parallel: 14.79 µH, Current Rating - Parallel: 1.24 A, Current Rating - Series: 619 mA, Current Saturation - Parallel: 1.05 A, Current Saturation - Series: 523 mA, DC Resistance (DCR) - Parallel: 163.2mOhm, DC Resistance (DCR) - Series: 652.6mOhm, Part Status: Active.
Weitere Produktangebote SDQ25-150-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SDQ25-150-R SDQ25-150-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-sdq-dual-winding-shielded-drum-inductor-transformer-data-sheet.pdf Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 14.79UH SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Height: 0.098" (2.50mm)
Number of Coils: 2
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
SDQ25-150-R Hersteller : Coiltronics / Eaton Bus_Elx_DS_4339_SDQ_Series-474590.pdf Fixed Inductors 15uH 1.05A 0.1632ohms