Produkte > SDQ > SDQ25-151-R
SDQ25-151-R
eaton-sdq-dual-winding-shielded-drum-inductor-transformer-data-sheet.pdf
Hersteller:
auf Bestellung 8700 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SDQ25-151-R
Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 150.2UH SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Height: 0.098" (2.50mm), Number of Coils: 2, Inductance - Connected In Series: 600.6 µH, Inductance - Connected In Parallel: 150.2 µH, Current Rating - Parallel: 408 mA, Current Rating - Series: 204 mA, Current Saturation - Parallel: 328 mA, Current Saturation - Series: 164 mA, DC Resistance (DCR) - Parallel: 1.5Ohm, DC Resistance (DCR) - Series: 6Ohm.
Weitere Produktangebote SDQ25-151-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SDQ25-151-R SDQ25-151-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-sdq-dual-winding-shielded-drum-inductor-transformer-data-sheet.pdf Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 150.2UH SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Height: 0.098" (2.50mm)
Number of Coils: 2
Inductance - Connected In Series: 600.6 µH
Inductance - Connected In Parallel: 150.2 µH
Current Rating - Parallel: 408 mA
Current Rating - Series: 204 mA
Current Saturation - Parallel: 328 mA
Current Saturation - Series: 164 mA
DC Resistance (DCR) - Parallel: 1.5Ohm
DC Resistance (DCR) - Series: 6Ohm
Produkt ist nicht verfügbar
SDQ25-151-R Hersteller : Coiltronics / Eaton Bus_Elx_DS_4339_SDQ_Series-474590.pdf Fixed Inductors 150uH 0.328A 1.5ohms