Produkte > SANAN POWER SEMICONDUCTOR > SDS065J012S3-ISARH
SDS065J012S3-ISARH
SDS065J012S3-ISARH Sanan Power Semiconductor
SDS065J012S3-ISARH.pdf
Hersteller: Sanan Power Semiconductor
Description: DIODE SIL CARBIDE 650V 44A 4DFN
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 4-PowerVSFN
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Zero Recovery Time > 500mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 0 ns
Technology: SiC (Silicon Carbide) Schottky
Capacitance @ Vr, F: 651pF @ 0V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 44A
Supplier Device Package: 4-DFN (8x8)
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 650 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 12 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 36 µA @ 650 V
auf Bestellung 170 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SDS065J012S3-ISARH Sanan Power Semiconductor
Description: DIODE SIL CARBIDE 650V 44A 4DFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 4-PowerVSFN, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Zero Recovery Time > 500mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 0 ns, Technology: SiC (Silicon Carbide) Schottky, Capacitance @ Vr, F: 651pF @ 0V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 44A, Supplier Device Package: 4-DFN (8x8), Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 650 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 12 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 36 µA @ 650 V.
Weitere Produktangebote SDS065J012S3-ISARH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SDS065J012S3-ISARH SDS065J012S3-ISARH Hersteller : Sanan Power Semiconductor SDS065J012S3-ISARH.pdf Description: DIODE SIL CARBIDE 650V 44A 4DFN
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 4-PowerVSFN
Mounting Type: Surface Mount