Produkte > SANAN POWER SEMICONDUCTOR > SDS065J020C3-ISATH
SDS065J020C3-ISATH
SDS065J020C3-ISATH Sanan Power Semiconductor
SDS065J020C3-ISATH.pdf
Hersteller: Sanan Power Semiconductor
Description: DIODE SIL CARB 650V 51A TO220L
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-2
Mounting Type: Through Hole
Speed: No Recovery Time > 500mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 0 ns
Technology: SiC (Silicon Carbide) Schottky
Capacitance @ Vr, F: 1018pF @ 0V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 51A
Supplier Device Package: TO-220-2L
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 650 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 20 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 40 µA @ 650 V
auf Bestellung 88 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SDS065J020C3-ISATH Sanan Power Semiconductor
Description: DIODE SIL CARB 650V 51A TO220L, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-2, Mounting Type: Through Hole, Speed: No Recovery Time > 500mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 0 ns, Technology: SiC (Silicon Carbide) Schottky, Capacitance @ Vr, F: 1018pF @ 0V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 51A, Supplier Device Package: TO-220-2L, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 650 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 20 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 40 µA @ 650 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SDS065J020C3-ISATH SDS065J020C3-ISATH Hersteller : Sanan Semiconductor SDS065J020C3_ISATH.pdf SiC Schottky Diodes 650V 20A, TO220-2L, Industrial Grade