Produkte > SANAN SEMICONDUCTOR > SDS120J010D3-ISARH
SDS120J010D3-ISARH
SDS120J010D3-ISARH Sanan Semiconductor
SDS120J010D3_ISARH-3440208.pdf
Hersteller: Sanan Semiconductor
SiC Schottky Diodes 1200V 10A, TO252-2L, Industrial Grade
auf Bestellung 200 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SDS120J010D3-ISARH Sanan Semiconductor
Description: DIODE 1200V-10A TO252-2L, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63, Mounting Type: Surface Mount, Speed: No Recovery Time > 500mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 0 ns, Technology: SiC (Silicon Carbide) Schottky, Capacitance @ Vr, F: 780pF @ 0V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 37A, Supplier Device Package: TO-252-2L, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1200 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 10 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 30 µA @ 1.2 kV.
Weitere Produktangebote SDS120J010D3-ISARH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SDS120J010D3-ISARH Hersteller : Luminus Devices Inc. Description: DIODE 1200V-10A TO252-2L
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Mounting Type: Surface Mount
Speed: No Recovery Time > 500mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 0 ns
Technology: SiC (Silicon Carbide) Schottky
Capacitance @ Vr, F: 780pF @ 0V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 37A
Supplier Device Package: TO-252-2L
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 30 µA @ 1.2 kV
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount