Produkte > LUMINUS DEVICES INC. > SDS120J020H3-ISATH
SDS120J020H3-ISATH
SDS120J020H3-ISATH Luminus Devices Inc.
SDS120J020H3-ISATH.pdf
Hersteller: Luminus Devices Inc.
Description: DIODE 1200V-20A TO247-2L
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-2
Mounting Type: Through Hole
Speed: No Recovery Time > 500mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 0 ns
Technology: SiC (Silicon Carbide) Schottky
Capacitance @ Vr, F: 1565pF @ 0V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 63A
Supplier Device Package: TO-247-2L
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 20 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 60 µA @ 1200 V
auf Bestellung 300 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SDS120J020H3-ISATH Luminus Devices Inc.
Description: DIODE 1200V-20A TO247-2L, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-2, Mounting Type: Through Hole, Speed: No Recovery Time > 500mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 0 ns, Technology: SiC (Silicon Carbide) Schottky, Capacitance @ Vr, F: 1565pF @ 0V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 63A, Supplier Device Package: TO-247-2L, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1200 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 20 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 60 µA @ 1200 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SDS120J020H3-ISATH SDS120J020H3-ISATH Hersteller : Sanan Semiconductor SDS120J020H3_ISATH-3440417.pdf Schottky Diodes & Rectifiers Diode 1200V-20A TO247-2L