SEK472M035ST
SEK472M035ST Knowles / Illinois Capacitor
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded ALUM 35V 4700uF 105%
auf Bestellung 1983 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details SEK472M035ST Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 35V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 60mOhm, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 4700 µF, Voltage - Rated: 35 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 60mOhm
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 4700 µF
Voltage - Rated: 35 V
auf Bestellung 740 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 4.7mF; 35VDC; 18x42mm; Pitch: 7.49mm
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: THT
Capacitance: 4.7mF
Operating voltage: 35V DC
Body dimensions: 18x42mm
Terminal pitch: 7.49mm
Tolerance: ±20%
Service life: 2000h
Operating temperature: -55...105°C
Operating current: 2674mA
Height: 42mm
Diameter: 18mm
ESR value: 60mΩ